Jak na trable

31.01.2021

Sleduji dění kolem sebe, myslím často na to, jak jednoduše a účinně pomoci ostatním podívat se na své trable s odstupem, nadhledem. Jak vystoupit ze začarovaného kruhu. Mohlo by se zdát, že je to snadné a pro někoho opravdu je. Ale pro nás ostatní tady budu psát návody a rady, jak na to. Hodně jsem toho sama prošla, dost se učila, hledala různé směry, cesty, učení. Vyberu z toho všeho postupy, které se mi osvědčily u mě samotné, u klientů, u přátel, u rodiny.

Prvním a nejdůležitějším krokem je se rozhodnout. Rozhodnout se, že takhle už to nejde, takhle už nechci a hlavně, CHCI TO JINAK! I tento první krok může být těžký, ale opravdu to bez něj nejde. Věřte, že změna je možná, je pro každého, čeká, až k ní dospějeme sami nebo možná s malým postrčením. Nikdo ji za nás neudělá, je to náš úkol, naše práce. Někdy dost těžká práce, protože nikomu z nás se nechce opouštět zaběhnuté koleje, i když nám v tom není dobře. Víme totiž, na čem jsme, nečeká nás žádné překvapení, nechceme nic měnit. Protože co bude pak? Nejistota, nevědomost, stejně to nedokážu, nebo ještě hůř, budu muset NĚCO dělat a tam se mi fakt nechce. Ale víte co? Pokud se rozhodnu a vydám se na cestu změny, na konci mě čeká velká odměna. Budu jistější, budu se mít víc ráda, budu na věci nahlížet jinak, možná optimističtěji. Nebudu hledat chyby, nebudu se trápit minulostí, dokážu řešit nepříjemné situace v klidu a mohla bych takto jmenovat dál a dál. Jde o to, co kdo hledáme, co je to co potřebujeme. A to už podle mě stojí za to.

Se všemi fázemi této cesty Ti ráda pomůžu - terapií, konzultací nebo poradenstvím. A nejen já, je mnoho postupů, přístupů, rad a všeho, plný internet, YouTube. Najdi co je Ti sympatické, s čím rezonuješ, souzníš a tam se vydej. Je fajn mít pomoc, podporu.

Co dál? Můžeš se těšit na další článek.:-) A pokud tě žene netrpělivost nebo máš dotazy, ozvi se.

PS: A protože tuším, že se mnohým nechce číst nebo na to není dost času, také ve videu pod článkem.