Co chci

06.02.2021

Jsem rozhodnutá, chci změnit přístup, myšlenky, chování. Ještě bych měla říct, že toto mohu udělat jen u sebe, nemohu měnit ostatní a není to ani potřeba. Většinou vše zafunguje společně, jakmile změním něco sama u sebe, zareaguje i okolí. Přizpůsobí se. Takže jak na to?

Je potřeba zjistit co vlastně chci a věřte mi, že odpověď na tuto otázku každý nezná. Věnuj si čas, sedni si v klidu, vezmi tužku a papír nebo třeba blok a piš si. Na jednu stránku s čím jsem v životě spokojená, co mi funguje, za co jsem vděčná. Je toho hodně, alespoň u mě. Uvědomuju si velmi dobře, že mám mnoho věcí, které nejsou pro všechny samozřejmé. Mám střechu nad hlavou, mám co jíst, mám rodinu, vymodlené dítě, našla jsem co mě baví, třeba psát tento článek, mohu pomoci ostatním, což jsem si vždycky přála, jsem zdravá, mám přístup do přírody, kterou mám ráda a mohla bych pokračovat dál a dál. Plň stránku svou vděčností, třeba to bude přicházet postupně, můžeš dopisovat, kdykoliv si na něco vzpomeneš. Další stranu věnuj tomu, co chceš změnit, co ti nefunguje, dej si na čas, promysli to a zase klidně dopisuj, kdykoliv potřebuješ. A pak vize budoucnosti, jak by tvůj život mohl a měl vypadat až budeš mít co chceš a žít tak, jak si přeješ. Rozděl si to z hlediska rodiny, vztahů, práce, financí, domova, partnerství/manželství, a sebe. Zaplň stránky tím, jak si představuješ svůj život, když funguje vše co chceš, potřebuješ, konkrétně, přesně, mám tolik a tolik peněz měsíčně ......., bydlím v domě, bytě ........., vztahy s rodiči, dětmi, přáteli, rodinou jsou takové ......., moje práce je ....., dělám to a to ..... a hlavně, jak se u toho všeho cítím. A teď to opravdu prociť, zavři oči, představ si, že už to všechno je ................ jaké to je? Jak se cítíš? Co tělo, jak mu v tom je? Jsi v tom spokojený/á? Je to ono, to pravé? Pokud ne, hledej a piš dál, pokud ano, super, paráda, hurá!!!

Co mi brání v tom, tohle všechno žít? A prosím, buďme k sobě upřímní.

Pokud odpověď je, že něco z venčí, někdo, něco a pod..., zase si uvědomím, že nemohu měnit jiné lidi k obrazu svému. Mohu změnit ale své jednání, konání, mohu změnit, práci, odejít z nefunkčních vztahů nebo třeba jen říct pravdu. Cítím se tak a tak a přináší mi to do života toto..., platím za to takovouto cenu. Neobviňuji, jen řeknu pravdu s láskou a respektem k sobě i druhým. Nebo si třeba jen uvědomím, co cítím, jak to mám. I to je super zjištění.

Pokud odpověď je Já, skvěle, jak na to, co mohu a chci změnit? Věř si, zvládneš to! Tohle je ta cesta ke změně.

Jsem tady pro Vás všechny, co chcete něco změnit a jste ochotni pro to něco udělat.:-)

A ještě níže video verze.:-)